Logopedia

Witamy serdecznie,

dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Jesteśmy nauczycielkami i terapeutami mowy.

Logopedia jest naszą pasją i ciągle pracujemy nad wzbogacaniem naszej wiedzy i umiejętności.

W szkole pracujemy w ramach terapii logopedycznej  głównie z uczniami klas I-III.  Na początku każdego roku szkolnego przeprowadzamy badania przesiewowe, dzięki którym kwalifikujemy dzieci do zajęć. Przedmiotem naszej pracy są różne zaburzenia artykulacyjne w szczególności:

- dyslalia (sygmatyzm, lambdacyzm, kappacyzm, gammacyzm, rotacyzm, mowa bezdźwięczna),

- opóźniony rozwój mowy,

- niepłynność mowy,

- afazja,

- mutyzm wybiórczy,

Pomagamy też uczniom, którzy mają trudności, wynikające z tzw. bilingwizmu (dwujęzyczności).

Na naszej stronie będziemy dzielić się wiedzą i wspierać wszystkich zainteresowanych terapią logopedyczną.

Zapraszamy do współpracy. Zawsze służymy pomocą.

Joanna Mizgała

Agnieszka Nocoń

Ulotka informacyjna

Tak obchodziliśmy 6 marca 2019 roku!

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem.

W tym roku szkolnym nasi podopieczni i goście z klasy II b wzięli udział w zabawach logopedycznych. Mogli sprawdzić swoją pamięć słuchową, koordynację ruchową, „połamać” swój język w trudnych wyrażeniach czy zagrać w sudoku. Mamy nadzieję,  że  wszyscy dobrze się bawili i zobaczyli, że terapia logopedyczna może być całkiem przyjemna!