Biblioteka

 

Biblioteka czynna w godzinach:

Budynek A - pani Celina Kurek

poniedziałek  7.45 -15.00
wtorek           7.45 - 14.00
środa             7.45 - 14.00
czwartek        9.00 - 14.00
piątek             7.45 - 13.00

Budynek B - pani Renata Janus

poniedziałek 8.00 -13.30
wtorek          8.00 - 13.00
środa            8.00 - 14.00
czwartek       7.30 - 14.00
piątek           8.00 - 13.30

Czytelnia z salą multimedialną czynna w tych samych godzinach co biblioteka.

 

 


 Wielka Liga Czytelników

Do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników w kategorii wiekowej klas 1-4 zakwalifikowali się uczniowie:

Wiktoria Tomera, Zofia Gliszczyńska, Michalina Kucytowska.

W kategorii wiekowej klas 5-8 drużynę tworzą:

Małgorzata Mucha, Marzena Bieloch i Michał Nowak.

Gratulujemy!


Rozpoczęła się kolejna,  IV edycja konkursu czytelniczego "Wielka Liga Czytelników". Nasi uczniowie, w dwóch kategoriach wiekowych, licznie zapisali się do największych zawodów czytelniczych w Polsce.

Trzymamy za naszych czytelników mocno kciuki. 


Konkurs biblioteczny "Sowa Biblioteczna"

 

Uczniowie z budynku B przystąpili do konkursu plastycznego na wykonanie rysunku lub maskotki "Sowy Bibliotecznej". Frekwencja była bardzo wysoka, zaś maskotki to istne dzieła sztuki. Jury miało problem z wyłonieniem najlepszej pracy, dlatego wszystkie maskotki zostały nagrodzone. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy będą rozdane na apelu podsumowującym semestr.

Organizator konkursu: Renata Janus

 

 

Wykaz książek planowanych do zakupu do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

-Lista książek

 


 

Nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym rodzice mogą zdecydować o dokonywanych zakupach książek. Propozycje tytułów należy składać w bibliotekach szkolnych w budynku A i B. 


Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny "Narysuj komiks o Złym Kocurku"


W Ogólnopolskim Konkursie Bibliotecznym "Narysuj komiks o Złym Kocurku" laureatką została Nikola Miździoł z kl. 6b. Oprócz nagrody rzeczowej dla uczennicy, biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o książki z wydawnictwa "Mamania"


Wielka Liga Czytelników

Do Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego WLC w kategorii wiekowej 4-7 zakwalifikowała się drużyna w składzie: Marzena Bieloch kl. 7c, Kamila Kowal kl. 6a, Michał Nowak kl. 7b oraz jako rezerwowa Daria Piątek z kl. 6b. Tym samym drużyna dostała się do półfinału konkursu. W kategorii wiekowej klas 1-3 w półfinale WLC będzie nas reprezentować drużyna w składzie: Zofia Gliszczyńska z kl. 3b, Wiktoria Tomera z kl. 3a i Wiktor Tofil z kl. 3e.

 


Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny "Narysuj komiks o Złym Kocurku"

Z naszej szkoły dwie uczennice: Nikola Miździoł z kl. 6b i Paulina Walczak z kl.7a wzięły udział w konkursie. Wykonały barwne komiksy o przygodach Złego Kocurka. Trzymamy za nasze dziewczyny kciuki!!!

 


Wolontariusze w bibliotece


Angel Perez z Kolumbii oraz Joe Ebwaku z Ugandy gościli w bibliotece w budynku B. Zapoznali się ze zbiorami i funkcjonowaniem biblioteki, spotkali się z uczniami w czytelni.

 


Tydzień z grami planszowymi

Aby uatrakcyjnić naszym uczniom przerwy między lekcjami w czytelni biblioteki budynku B na stolikach rozłożono gry planszowe. Uczniowie szybko załapali bakcyla i chętnie grali w tzw. planszówki.

 

 


 Święto pluszowego misia


W sobotę 25 listopada pluszowy miś obchodził swoje święto. Z tej okazji do biblioteki szkolnej SP 40 przy ul. Bytomskiej zostali zaproszeni najmłodsze dzieci z Przedszkola nr 44 "Koniczynka". Przedszkolaki wysłuchały słuchowisko o przygodach Kubusia Puchatka, bawiły się pluszowymi misiami, przeglądały książeczki. Na zakończenie zajęć dzieci zwiedziły bibliotekę i otrzymały wełniane maskotki misiów oraz obrazki do kolorowania.