Biblioteka czynna w godzinach:

Budynek A - pani Celina Kurek

poniedziałek  7.45 -15.00
wtorek           7.45 - 14.30
środa             7.45 - 14.00
czwartek        9.15 - 14.00
piątek             7.45 - 13.00

Budynek B - pani Renata Janus

poniedziałek 8.00 -14.00
wtorek          8.00 - 14.00
środa            8.00 - 13.00
czwartek       7.30 - 14.30
piątek           7.30 - 13.30

Czytelnia z salą multimedialną czynna w tych samych godzinach co biblioteka.

Ogólnopolski Konkurs Biblioteczny "Narysuj komiks o Złym Kocurku"

Z naszej szkoły dwie uczennice: Nikola Miździoł z kl. 6b i Paulina Walczak z kl.7a wzięły udział w konkursie. Wykonały barwne komiksy o przygodach Złego Kocurka. Trzymamy za nasze dziewczyny kciuki!!!

Wolontariusze w bibliotece

Angel Perez z Kolumbii oraz Joe Ebwaku z Ugandy gościli w bibliotece w budynku B. Zapoznali się ze zbiorami i funkcjonowaniem biblioteki, spotkali się z uczniami w czytelni.

Tydzień z grami planszowymi

Aby uatrakcyjnić naszym uczniom przerwy między lekcjami w czytelni biblioteki budynku B na stolikach rozłożono gry planszowe. Uczniowie szybko załapali bakcyla i chętnie grali w tzw. planszówki.

Święto pluszowego misia

W sobotę 25 listopada pluszowy miś obchodził swoje święto. Z tej okazji do biblioteki szkolnej SP 40 przy ul. Bytomskiej zostali zaproszeni najmłodsze dzieci z Przedszkola nr 44 "Koniczynka". Przedszkolaki wysłuchały słuchowisko o przygodach Kubusia Puchatka, bawiły się pluszowymi misiami, przeglądały książeczki. Na zakończenie zajęć dzieci zwiedziły bibliotekę i otrzymały wełniane maskotki misiów oraz obrazki do kolorowania.