Witamy na stronie Szkoły Podstawowej!


 

Wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Z piłką przez kontynenty. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018”

czytaj więcej...
 

 

Więcej informacji na temat programu "Dobry Start"Szanowni Rodzice

 Ważna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z RODO

czytaj więcej...

Konkurs plastyczny!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym

„Z piłką przez kontynenty. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018"

-regulamin i karta zgłoszeniowa
Wykaz książek planowanych do zakupu do biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

-lista książek
Nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym rodzice mogą zdecydować o dokonywanych zakupach książek. Propozycje tytułów należy składać w bibliotekach szkolnych w budynku A i B. 

 

 REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

od 1 marca 2018 r. przyjmujemy zgłoszenia dzieci do klas pierwszych

Druk zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie

Szkoły Podstawowej nr 40 można pobrać w sekretariacie szkoły

lub na stronie internetowej w zakładce rekrutacja

 


 

Wycieczka do Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie


16 grudnia w sobotę uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, a później poszliśmy do ambasady, gdzie  uczestniczyliśmy w spotkaniu z Dziadkiem Mrozem oraz w przedstawieniu w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Kaliningradu. Podczas uroczystości można było spróbować specjałów kuchni rosyjskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek. Spotkanie było doskonałą okazją, aby zapoznać się z tradycjami, kulturą naszych wschodnich sąsiadów oraz rozwijać umiejętności posługiwania się językiem rosyjskim.

Po uroczystości grupa zwiedziła Warszawę. Tradycyjnie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, podziwialiśmy iluminacje świetlne na Pałacu Prezydenckim, Zamku Królewskim oraz pozostałe ozdoby świąteczne naszej stolicy. Później udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza i gmach Opery Narodowej. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie odbywał się jarmark świąteczny. Organizatorami wycieczki byli nauczyciele języka rosyjskiego Agnieszka Nocoń i Bronisław Wilk.

 


Wizyta wolontariuszy w naszej szkole


11 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście- polscy wolontariusze i obcokrajowcy zrzeszeni w organizacji AFS- Polska. Spotkali się z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami oraz przedstawicielami Samorządu Szkolnego.

AFS jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, opierającą działalność na wolontariacie.  Działa na rzecz edukacji międzykulturowej, wspierając działania dążące do budowania świata opartego na sprawiedliwości i pokoju.

Młodzi ludzie przyjechali do Polski poznać nasz język, kulturę, zwyczaje. Mieszkają w polskich rodzinach w okolicach Bielska-Białej i Krakowa. Tam też uczęszczają do szkół średnich. Stali się również ambasadorami swoich krajów, propagując swój język, kulturę, tradycje. Na stałe mieszkają w USA, Malezji, Turcji, we Włoszech i w Meksyku. Koordynatorem grupy w Polsce jest Pani Petra Mori, wolontariuszka z Węgier.

Spotkanie rozpoczęły uczennice klasy IIIc Wiktoria Breguła i Martyna Śniegocka, które przygotowały dla gości prezentację o naszym mieściew języku angielskim. Następnie wolontariusze przedstawili się, na podstawie ich wypowiedzi w językach narodowych nasza młodzież musiała zgadnąć kraj ich pochodzenia. Opowiadali o działalności w AFS Polska i doświadczeniach związanych z pobytem w Polsce, o możliwościach pracy wolontariusza, doskonaleniuumiejętności posługiwania się językami obcymi i nauce poza swoim krajem. Ciekawe prezentacje i filmy wzbogaciły wystąpienia młodych ludzi.

We wrześniu tego roku przedstawiciele szkoły wzięli udział w wyjeździe do Moskwy na zaproszenie AFS Rosja. Podczas obchodów Dnia Międzykulturowego Dialogu reprezentowali Polskę, obok Rosji, Litwy, Armenii, Hiszpanii i Indonezji.

Nauczyciele języków obcych w naszej szkole mają nadzieję, że młodzież skorzysta z oferty jaką proponuje AFS-Polska. Zaplanowano też dalszą współpracę i spotkanie z nauczycielami i rodzicami.

Szkolni koordynatorzy pobytu wolontariuszy w szkole Nina Łabno i Bronisław Wilk składają podziękowanie za pomoc przy realizacji zadania młodzieży, Radzie Rodziców, Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej, Oddziałowi Miejskiemu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Pani Dyrektor Ewie Cynar wraz z pracownikami.

 Autor tekstu mgr Bronisław Wilk 

 


DNI SZKOŁY - WYNIKI KONKURSÓW

Szkolny konkurs plastyczny "Karol Godula"

w kategorii klas I
I miejsce - Jakub Giedosz, 1a
II miejsce - Sylwia Tomera, 1c
III miejsce - Dawid Skoczkowski, 1b
Wyróżnienie: Kamil Klisz, 1a oraz Lena Gawlińska, 1a

w kategorii klas II
I miejsce - Zosia Chmielewska, 2a
II miejsce - Maja Tkocz, 2a
III miejsce - Hania Kompert, 2a
Wyróżnienie: Wiktoria Musik, 2a

w kategorii klas III
I miejsce - Julia Nowak, 3e
II miejsce - Paulina Smiatek, 3b
III miejsce - Rozalia Krzak, 3b
Wyróżnienie: Julia Kochanowska, 3a oraz Amelia Dworaczek, 3c

Konkurs plastyczny "Karol Godula w legendach"

W kategorii klas IV-V

I miejsce - Kajetan Chrzan, 5b
II miejsce - Konrad Zdebel, 5b
III miejsce - Paweł Stawarz, 5b
Wyróżnienie: Fabian Buczek 5c oraz Kinga Gawełczyk 4a

Konkurs na plakat "Życie i działalność Karola Goduli"

I miejsce - klasa 6b

Konkurs na prezentację multimedialną "Karol Godula - patron szkoły"

Wyróżnienie - Bartosz Wylotek - 2 gimnazjum

Konkurs wiedzy pod hasłem "Ruda Śląska - moje miasto"

w kategorii klas pierwszych - I miejsce: Dawid Mańka 1c
w kategorii klas drugich -I miejsce: Bartosz Kubicki
w kategorii klas trzecich - I miejsce: Kamil Mańka 3c

Konkurs "Mały Faflok"

I miejsce - Sylwia Tomera 1c
II miejsce - Zosia Chmielewska i Alan Wdowczyk 1b
III miejsce - Rafał Piliński 1a, Aleksander Piszcz 3a

W konkursie "Piosenka śląska"

W kategorii klas IV-V
I miejsce - klasa 4d
II miejsce - klasa 4b
III miejsce - klasa 5b i 4c

W kategorii klas VI-VII
I miejsce 6a i 6b
Wyróżnienie: klasa 7b


Ogłoszenie wyników VII edycji

międzyszkolnego konkursu plastycznego

Złote Jabłko 2017

czytaj więcej... "Akcja 1% dla mojej szkoły"  

 By przekazać 1% z Państwa podatku na rzecz naszej szkoły, wystarczy wpisać w pozycji (132) rozliczenia podatkowego nr KRS 0000031762.

Jako cel szczegółowy należy podać nazwę szkoły oraz dwunastocyfrowy numer identyfikacji partnerskiej (INP) tj. SP40 Ruda Śląska 500000044704

Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone przez Szkołę na polepszenie warunków edukacji uczniów naszej placówki.

Więcej informacji na stronie www.ps.org.pl


 Dni dodatkowo wolne w roku szkolnym 2017/2018

30.04.2018 r.

01.06.2018 r.

 


UWAGA

Zdjęcia zamieszczone w galerii jak również inne nie będące elementem graficznym strony, chronią prawa autorskie. Kopiowanie, rozpowszechnianie i publikacja w jakiejkolwiek formie (również elektronicznej) do celów komercyjnych i prywatnych, bez pisemnej zgody Dyrektora Szkoły jest zabronione.